faq

1. Czym charakteryzuje się Krav Maga?

W treningu prowadzonym w Tactical Krav Maga w Warszawie podstawową cechą jest bazowanie na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Ich wzmacnianie w celu zapewnienia skuteczności w stresie – nawet osobie zaskoczonej i mało wytrenowanej. Techniki są bardzo proste, a metoda treningowa kształci tzw. zachowania odruchowe. Od pierwszych zajęć uczymy działań wobec grupy agresorów, pracując wg realistycznych scenariuszy. Zakłada się i szkoli do sytuacji "paniki i chaosu".

2. Czy konieczne jest doświadczenie z innych systemów walki?

Krav Maga można uczyć się w różnych programach. Inaczej pracujemy np. w czasie 5-dniowego warsztatu dla biznesmenów, w treningu samoobrony dla kobiet, dzieci... czy z żołnierzami jednostek specjalnych. Krav Maga nie stoi w sprzeczności z żadnymi innymi systemami – tzn. nabyte umiejętności najczęściej nie przeszkadzają w treningu KM (wyjątkiem są bardzo tradycyjne, zrytualizowane systemy wschodu – wtedy konieczna jest dłuższa praca). Bywa, że umiejętności boksu, karate lub zapasów stanowią dobrą podstawę do dalszej pracy – szczególnie w tzw. grupach permanentnych. Nie jest jednak konieczne posiadanie wcześniejszych doświadczeń z innych systemów walki. Wszystkich umiejętności uczymy od podstaw.

3. Czy Krav Maga jest skuteczna?

Od ponad 50-lat KM jest weryfikowana codziennie – zarówno w sytuacjach militarnych lub policyjnych zagrożeń, jak i w przypadku agresji wobec osób cywilnych. Sam twórca systemu Krav Maga – Imi Lichtenfeld stoczył dziesiątki brutalnych walk, przewodząc grupie samoobrony żydowskiej przeciwko bojówkom faszystowskim. Następnie brał udział w akcjach Hagany (w tym również elitarnych jednostek Palmach), a później Izraelskich Sił Obrony. Dzięki ciągłej pracy ekspertów Krav Maga w Izraelu i innych krajach (USA, Brazylia, Francja), analizie skuteczności w realnych zagrożeniach technik oraz taktyk walki, Krav Maga jest uznawana za najskuteczniejszy system zajęć z samoobrony (por. magazyn "Black Belt" z listopada ubiegłego roku). Przekonaj się na własnej skórze – wybierz lokalizację dla siebie (Warszawa Śródmieście, Wola, Białołęka, Błonie) i rozwijaj umiejętności.

4. Czym różni się Walka Wręcz KM od cywilnej Samoobrony KM? Dowiedz się więcej od ekspertów Tactical Krav Maga z Warszawy

Zasadniczy zrąb systemu oraz metody wykorzystywane przez instruktora Krav Magi pozostają te same. Różnice w doborze niektórych technik oraz metod treningu biorą się z różnych potrzeb żołnierza (np. likwidacja wartowników, porwania, walka na bagnety czy użycie innego wyposażenia wojskowego), policjanta (taktyka i techniki interwencji) czy osoby cywilnej (np. treningi personalne, samoobrona dla kobiet przed gwałtem).